záhradné náradie je dôležité

Ktoré záhradné náradie a technika by vám nemali chýbať?

Bez ohľadu na to, či budeme hovoriť o okrasnej, alebo úžitkovej záhrade, bez vhodného vybavenia sa nezaobídete. Záhradné náradie a technika je však široký pojem, tak si teraz pre inšpiráciu spomenieme niekoľko najzákladnejších vecí.

Základné vybavenie do každej záhrady

Začneme jedným naozaj univerzálnym záhradným náradím, lopatou. Využijete ju pri drobnejších úpravách terénu, či na prenášanie sypkých materiálov, alebo kompostu. A veď čo si budeme hovoriť, pre kvalitnú lopatu sa vždy nájde využitie.

Na údržbu záhradných záhonov je nepostrádateľným pomocníkom rýľ. Na zarovnanie a nakyprenie pôdy sú zase ideálne klasické kovové hrable. Nehovoriac o tom, že hrable budete celkom určite potrebovať aj na suché lístie.

Ku každému záhradkárovi patrí aj motyka. V závislosti od typu majú taktiež rôznorodé využitie počnúc okopávaním rastlín až po odstraňovanie buriny a náletových drevín. A zabudnúť nesmieme ani na záhradné nožnice s ostrou čepeľou, s ktorými zvládnete odstrihnúť aj silnejšie vetvičky.

Pomôžte si akumulátorovou technikou

Poďme teraz ešte k elektrickému, konkrétnejšie k akumulátorovému náradiu a vybaveniu do záhrady. To vie ešte výraznejšie uľahčiť starostlivosť o záhradu. Výhodou akumulátorového náradia (okrem toho, že vám nebudú zavadzať káble) je aj to (ak budete mať všetko od jednej značky), že rovnaký typ akumulátora funguje v rôznom náradí a vybavení, takže nemusíte pre každý kus kupovať zvlášť akumulátor. Môžete tak ušetriť nemalé peniaze, hlavne ak ste skutočný kutil, ktorý okrem nástrojov do záhrady využije aj aku píly, vŕtačky, či skrutkovače a rôzne iné náradie.

Ak by sme sa teda zamerali výlučne na záhradnú techniku, zrejme najviac využijete akumulátorové záhradné nožnice, ktoré oceníte, ak máte viac práce, ktorá by bola s obyčajnými záhradnými nožnicami príliš náročná. A zabudnúť jednoznačne nesmieme ani na starostlivosť o trávnik, o ktorý sa postará akumulátorová kosačka, prípadne aj vertikutátor.

Zdroj obrázka:

Autor: Serhii Bobyk / Shutterstock.com