PR články

Pripravte sa na prvé kosenie s predstihom

kosačka

Každý má skúsenosť s tým, že nie je dobré nechávať veci na poslednú chvíľu. Napriek tomu všetci nechávame všetko na poslednú chvíľu. Niekedy sa nám to ale môže vypomstiť. V prírode začali kvitnúť snežienky, čo je znakom toho, že sa pomaly začína otepľovať a blíži sa jar. Čo to pre vás znamená a čo by ste nemali nechať na poslednú chvíľu?

S príchodom teplejšieho počasia začína rásť tráva, ktorá celú zimu odpočívala pod nánosom snehu alebo námrazy. Tráva rastie rýchlejšie než si myslíte a si nedáte pozor, veľmi rýchlo vám môže zarásť celý trávnik.

Je preto dôležité, aby ste už v týchto týždňoch skontrolovali vašu kosačku a pripravili si všetko potrebné na prvé jarné kosenie.

Čo by ste si mali pripraviť?

Prezrite celú kosačku a dôkladne ju očistite

Základom dobrého kosenia je kosačka v bezchybnom stave. Po chladných mesiacov v nej mohol stuhnúť olej. Vašou úlohou je tiež skontrolovať stav – či kolieska držia pevne, či prevody fungujú tak ako majú a či je sviečka v dobrom stave.

Skontrolujte ostrosť čepele

Ak by vaša kosačka nemala dostatočne ostré čepele, veľa by ste toho nepokosili. Je dobré skontrolovať si ich ostrosť ešte pred prvým kosením. V prípade zistenia, že sú čepele tupé budete mať čas ich naostriť svojpomocne alebo v servise.

Počítajte s tým, že kosačka nemusí fungovať

Kosačky, ktoré majú za sebou niekoľko sezón kosenia nemusia byť po zime práve v najlepšom stave. Pri kosení vždy dbajte na vašu bezpečnosť. Preto, ak sa vám zdá, že niečo nefunguje tak ako má, kosačku skúste opraviť alebo si môžete kúpiť novú aku kosačku, s ktorou nebudete mať najmenší problém.

Nenechajte kontrolu kosačky na poslednú chvíľu. Tráva rýchlo narastie a bude potrebné ju pokosiť. Nepríjemným zistením bude, že vaša kosačka kosenie nezvládne. Majte preto kosačku nachystanú už v predstihu!

Zdroj obrázku: Tretyakov Viktor / Shutterstock.com

Related Articles

agrotextilia
PR články

Podľa čoho si vybrať najvhodnejšiu agrotextíliu?

Môžeme sa tešiť z krásnej kvetinovej výsadby, no bez dostatočnej ochrany nie na...

zumpa
PR články

Chystáte sa stavať dom v lokalite bez kanalizácie? S dobrou žumpou nie je problém

Bývanie na vidieku v rodinnom dome má rôzne výhody, ale samozrejme aj...

bazény do záhrady jednoducho patria
PR články

Chcete bazén do záhrady? Toto sú výhody a nevýhody jednotlivých typov

Na väčšine územia Slovenska to je tento rok zatiaľ taká zima –...

ako si vybrať kosačku do záhrady?
PR články

Ako si vybrať benzínovú kosačku?

Medzi zástancami bývania na dedine v rodinnom dome a mestského života v...