PR články

Ako si vybrať benzínovú kosačku?

ako si vybrať kosačku do záhrady?

Medzi zástancami bývania na dedine v rodinnom dome a mestského života v byte existuje odveký spor o to, ktorý spôsob bývania je lepší. A keďže ide čisto o subjektívne preferencie, nemožno očakávať, že sa tento spor len tak skončí.

Ak máte väčší, prípadne členitejší pozemok, benzínová kosačka bude najlepšou voľbou

Je pravda, že bývanie v rodinnom dome s vlastným pozemkom má mnohé výhody. Napríklad istotu parkovacieho miesta. A odkedy existujú garážové brány s pohonmi na diaľkové ovládanie, komfortnejšie parkovanie ani neexistuje.

O pozemok je však potrebné sa aj starať. A medzi tú najzákladnejšiu starostlivosť patrí kosenie trávnika. Spoľahlivá kosačka tak patrí medzi najhlavnejšie vybavenie, ktoré potrebuje každý, kto má dom a záhradu s trávnikom.

Ak máte na pozemku väčšie trávnaté plochy, či členitejší terén, ideálnou voľbou bude pre vás benzínová kosačka. Sú síce ťažšie ako kosačky elektrické, ale poskytujú väčší výkon. Ak ste sa s benzínovou kosačkou stretli naposledy pred rokmi, je dobré vedieť, že moderné motory v benzínových kosačkách sú oproti starším tichšie, ekologickejšie a menej poruchové.

Ako si vybrať ideálnu benzínovú kosačku?

Prvým parametrom, ktorý vás na benzínových kosačkách bude zaujímať, je výkon. Kosačky s výkonom do 2 250 W sú vhodné pre záhrady do 1 000 m2 ak je trávnik pravidelne udržiavaný. Kosačky s výkonom 2 250 – 3 000 W využijete pri väčších záhradách do 1 800 m2 a zvládnu aj hustejší a vyšší porast. Kosačky s výkonom nad 3 000 W sú potom určené pre záhrady väčšie ako 1 800 m2, prípadne pre pozemky, ktoré nie sú pravidelne udržiavané, keďže si poradia aj s hustou a vysokou trávou.

Dôležitá je aj šírka záberu. Ak máte záhradu bez prekážok, môžete si zaobstarať kosačku so širším záberom, aby ste trávnik mohli pokosiť čo najrýchlejšie. Kosačky s užším záberom sú zase vhodnejšie ak potrebujete kosiť aj medzi stromami, či okolo kríkov.

Ďalšie vlastnosti, ktoré vás pri výbere kosačky môžu zaujímať, sú napríklad nastaviteľná výška kosenia, objem zberného koša, prípadne funkcia mulčovania. V neposlednom rade berte do úvahy aj hmotnosť kosačky, keďže čím je ľahšia, tým sa s ňou bude ľahšie manipulovať.

Zdroj obrázka:

Autor: Andriiii / Shutterstock.com

Related Articles

kosačka
PR články

Pripravte sa na prvé kosenie s predstihom

Každý má skúsenosť s tým, že nie je dobré nechávať veci na...

agrotextilia
PR články

Podľa čoho si vybrať najvhodnejšiu agrotextíliu?

Môžeme sa tešiť z krásnej kvetinovej výsadby, no bez dostatočnej ochrany nie na...

zumpa
PR články

Chystáte sa stavať dom v lokalite bez kanalizácie? S dobrou žumpou nie je problém

Bývanie na vidieku v rodinnom dome má rôzne výhody, ale samozrejme aj...

bazény do záhrady jednoducho patria
PR články

Chcete bazén do záhrady? Toto sú výhody a nevýhody jednotlivých typov

Na väčšine územia Slovenska to je tento rok zatiaľ taká zima –...